ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Shirika - spolupracující školy

1. partnerská dvojice

Základní škola U Stadionu, Litoměřice

ZŠ U Stadionu s námi spolupracuje již řadu let. Realizovali jsme společně mnoho vzdělávacích programů, škola aktivity ShineBeanu velmi podporuje. Žáci si od listopadu 2013 dopisují se žáky ze školy Barchando. Na jaře 2014 uspořádali sbírku školních pomůcek pro školu Barchando.

 

Barchando primary school, Bondo, Nyanza District, Kenya

Se školou Barchando jsme začali spolupracovat v listopadu 2013 a je to spolupráce výborná. Škola Barchando je jednou z nejúspěšnějších škol v oblasti. Na uvítanou jsme přivezli dárky ze školy U Stadionu a sportovní vybavení od ZŠ Plynárenská v Teplicích V květnu 2014 zde proběhl seminář pro učitele a vzdělávací programy Jak vnímáme Evropu pro žáky.

 

2. partnerská dvojice

Základní škola Na Valech, Litoměřice

ZŠ Na Valech je naším příznivcem od začátku naší činnosti. Zrealizovali jsme společně již mnoho dobrého. Na škole proběhla řada vzdělávacích programů, žáci si vyzkoušeli dopisování s dětmi ze školy Nyanulnya a díky výtěžku z řady jarmarků mohla škola podpořit nákupem kozy řadu keňských žáků. Pro školu Nyalunya již v roce 2010 pořídili velmi potřebnou knihovnu a jejím žákům zaslali také hromadu plyšáků, která jim udělala velkou radost. Díky další štědré podpoře školy Na Valech probíhá v současnosti ve škole Nyalunya stavba WC pro dívky.

 

Nyalunya Primary school, Nyakach, Nyanza District, Kenya

I se školou Nyalunya jsme navázali kontakt již před několika lety. Tato škola se na místní neutěšené poměry intenzivně rozvíjí, aby mohla poskytovat svým žákům stále lepší podmínky. Moc nás zaujal jejich projekt pěstování stromů na školním pozemku. Podpořili jsme v této škole více než 10 žáků kozou, kromě podpory ze školy U Stadionu jsme škole pomohli sportovním vybavením od příznivců FK Teplice.

 

3. partnerská dvojice

Základní škola Cihelní, Karviná

 ZŠ Cihelní nás oslovila s prosbou o zapojení do projektu v září 2014. Karviná je od Litoměřic sice kus cesty, ale věříme, že naše spolupráce bude velmi dobrá.  ZŠ Cihelní má 492 žáků a 34 učitelů. Do projektu Shirika se zapojí 25 žáků ze 7.B.

 

Kawili Primary school, Nyakach, Nyanza District, Kenya

Se školou Kawili spolupracujeme od roku 2009. Jedná se o malou školu na velmi odlehlém místě, která má však velmi dobré vedení, které intenzivně usiluje o rozvoj školy. Také škole Kawili jsme pořídili knihovnu a také nádrž na dešťovou vodu díky podpoře několika českých škol a individuálních dárců. Škola také používá kreslené nástěnné tabule od dětí ze školy ZŠ Bohušovice a Malostranského gymnázia. Podpořili jsme zde více než 20 dětí, které dostaly kozu a 6 dětí podporujeme pravidelně. V květnu 2014 proběhl seminář pro pedagogy a vzdělávací program pro žáky Jak vnímáme Evropu

Keňský zápisník

Tržiště (2008)

Nic se neváží. Vše se prodává na kusy, hromádky nebo na plechovky. Trhovci sedí na zemi, leží pod slunečníky, mezi nimi se batolí děti, prochází dobytek...
Čtěte dále Další příběhy