ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Podporujeme děti

Zavěšujeme záchranné sítě nad propastí

 

Belinda Anyango

Belinda se narodila v roce 2001, navštěvuje základní školu Ndira a patří mezi nejlepší žáky. Belinda si přeje být žurnalistkou nebo možná lékařkou. Ve škole ji baví angličtina a svahilština. Belinda žije s babičkou, která se stará o 8 svých vnoučat. Babičce je něco přes 70 let, měla 9 dětí, z nichž 7 již umřelo. Teď se stará o 8 svých vnoučat. Mají drobnou farmu a domácí zvířectvo, o které se babička stará sama poté, co vypraví děti do školy. Belinda patří mezi nejstarší děti. Jejich hliněný domek je jednoduchý, ale vkusný. Nachází se poměrně blízko školy, ale velmi daleko od hlavní silnice.

 

 Brayen Ochieng

Brayen se narodil v roce 2000, je žákem základní školy Nyagoko a snaží se. Rád hraje fotbal a až vyroste, chce být technikem. Brayen ztratil oba rodiče. Sám začal vyrábět dřevěné uhlí, aby měl peníze na školu. Po smrti maminky se přestěhoval ke svému staršímu bratrovi. To však nebylo dobré řešení. Jeho bratr ho ve školní docházce nepodporoval. Brayen sám toužil žít i třeba v dětském domově, ale hlavně aby mohl chodit do školy. Díky českým sponzorům se mohl přestěhovat ke své nové opatrovnici Eunice Owuor, která se stará ještě o jednoho sirotka.

 

Eddy Steve Ochieng

Eddy se narodil v roce 2002 a opět chodí do školy Nyabola ve vesnici Nyakach. Eddy žije s maminkou a 2 mladšími sestrami. Před nějakou dobou jim poničil dům prudký déšť a začalo jejich stěhování, díky kterému Eddy ve škole moc nepostupoval. Dnes jsou zpět a my doufáme, že Eddy se ve škole již zlepší. Až školu dokončí, přál by si být učitelem. Eddy má krásnou kočku, která se jmenuje Shaggy lady.

 

 

Charles Okoth Amollo

Charles je žákem 8. ročníku školy Barchando a je absolutně nejlepším žákem. Narodil se v roce 1999. Ve škole má nejraději matematiku a sociální předměty. Kromě toho zpívá ve školním sboru, rád diskutuje a čte články. Charles bydlí u své starší sestry. Bydlí velmi blízko školy ve velmi malém a jednoduchém hliněném domě. Jeho sestra má 5 malých dětí. Proto si nyní nemůže najít zaměstnání. Situaci značně komplikuje to, že její manžel je alkoholik. Charles je tak de facto v pozici, kdy obstarává většinu potřebné práce a často musí sehnat jídlo pro celou rodinu. Nemají žádný dobytek a pouze malý kousek půdy. Promyšlená podpora Charlese je tak velmi důležitá.

 

 

Johnson Obonyo

Johnson se narodil v roce 1999. Je to již velký kluk, ale kvůli životním těžkostem je teprve na 1. stupni základní školy Kawili. Nemá už ani jednoho rodiče, žije s tetou, která se stará o 12 dětí. Johnson má rád angličtinu a fotbal.

 

 

Spencer Ochieng

Spancer se narodil v roce 2001 a i on chodí do základní školy Kawili. Ve škole ho baví matematika a jakákoliv věda. Stejně jako většina kluků, rád hraje fotbal. Možná z něho jednou vyroste učitel. Spancer bydlí s babičkou, která se stará o 6 dětí, má malou farmu, krávy a kozy.

 

Stephanie Anyango

Stephanie se narodila v roce 2000 a je žačkou 8. třídy základní školy Ndira. Je jednou z nejlepších ve třídě. Ráda zpívá, tancuje a čte. Ve škole ji baví jazyky. Stephanie je částečný sirotek, žije s maminkou, poměrně daleko od školy. Jejich obydlí je spíše opuštěný obchod než byt. Nemají téměř žádné vybavení, chovají jenom několik slepic. Původně žili v chudinské čtvrti v Nairobi. Po smrti manžela bylo pro maminku velmi obtížné tam uživit své 2 dcery. Proto se rozhodla, že se vrátí do oblasti, odkud pochází. Zde ale nemají řádné bydlení a ani možnost výdělku. Částečně jim pomáhají příbuzní, ale ani to není dostatečné. Maminka pracuje jako kadeřnice. Na jejich malé vesnici je ale velký nedostatek zákaznic. Maminka je nemocná a často potřebuje pomoc svých dcer.

 

Velma Auma

Velma se narodila v roce 2000 a navštěvuje 8. ročník základní školy Kawili. Ráda se učí sociální vědy a chce se stát pilotem. Také hraje fotbal. Velma je sirotek, žije s tetou, která má celkem 10 dětí. I ona farmaří. Jejich farma svědčí o pečlivém hospodaření.

Osobní příběh

Babička Belindy (2014)

| 15.09.2014
Musím to zvládnout, nikdo jiný tu není.
Čtěte dále Další příběhy