ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Kluci Kosťáci

Zde jsou příběhy několika členů skupiny Victourious, kteří pracují ve slumu Kibera.

Všechny informace jsme získali v roce 2013.

 


 Keneth Oduka, 37 let

Kenneth je ženatý. S manželkou mají dvě děti (11 a 6 let). Je jedním ze zakladatelů úspěšné pracovní skupiny. Zde se naučil, jak vytvářet design ornamentů z kostí. Díky skupině se mu daří zajistit potřeby rodiny. Mimo jiné také platí školné svým dvěma bratrům.

 

 Kennedy Ochieng, 37 let

Kennedy žije se svou rodinou a bratrem ve slumu Kibera. Má 4 děti (16, 10, 7 a 2 roky)
V této pracovní skupině pracuje od roku 2006. Zaučuje nové řemeslníky, jak vyrábět rukodělné předměty. Snaží se vyhledávat nové mladé lidi, kteří by rádi pracovali ve skupině, aby obstarali rodinu. Kennedy vlastní holičství ve slumu a jeho žena prodává zeleninu. Je velmi potěšen z podpory, které se jim dostává od ShineBeanu.

 

 Denis Orero, 35 let

Denis je jedním ze zakladatelů skupiny. Má 3 děti (6, 3 a 1 rok) Prvorozený chodí do školky. S vyřezáváním z kostí začal v roce 2002. Naučil se to od svého otce. Nějaké peníze dostává od skupiny, která se snaží podporovat rodiny. Snaží se o expandování skupiny, aby mohla obstarat vice potřebných lidí ve slumu a také, aby si mohli pořídit nové výrobní stroje.

 

Joshua Ododa, 42 let

Joshua má 4 děti, které navštěvují základní školu. Jeho manželka je zaměstnaná jako sekretářka. Výrobou korálků z kostí se živí od roku 2002. Díky práci ve skupině došel ke zjištění, že prosadit se na trhu individuálně je velmi obtížné. Díky skupině se naučil vyrábět nové produkty a zjistil, že práce v týmu je snadnější. Rád by si v budoucnu otevřel svou vlastní dílnu díky zkušenostem, které zde získal.

 

Nelson Ochieng, 35 let

Nelson má jedno sedmileté dítě. Bydlí s rodinou na vesnici, kam se přestěhovali ze slumu díky jeho výdělku. Manželka pracuje kaděřnictví. Pracovní skupinu založili díky charitativnímu příspěvku členů a menšímu vládnímu příspěvku. Díky pracovní skupině mohl podpořit svou ženu a vzít ji na Beauty Cellege. Rád by pomocí výdělku v práci zlepšil životní standard celé své rodiny.

 

Dan Arunga, 38 let

Dan má 4 děti, jeho rodina žije na vesnici. Danova žena prodává second hand oblečení. Dan odešel do Nairobi, protože život na vesnici je velmi těžký. Je jedním ze zakladatelů skupiny. Díky tréninku se naučili jak vyřezávat z kostí šperky. Doufá, že se jim podaří otevřít prodejní galerii.

 

Jack Odungo, 30 let

Býval jsem kluk ulice, dnes mám 2 děti, kterým jsou 4 a 2 roky. Moje žena mi pomáhá s barvením korálků. Jsem také muzikant, prodávám svou hudbu po internetu. Přišel jsem s nápadem na založení skupiny, která by jejím členům pomohla vydělat si na živobytí. Dnešní skupina Victorious pozitivně změnila život řady mladých lidí ve slumu Kibera tím, že se zapojili do produkce kostěných šperků. To jim umožnilo zajistit jejich rodiny. Doufám, že se nám podaří vyškolit víc mladých lidí a posílit tak náš vliv na společnost. Rádi bychom naši produkci rozšířili, abychom mohli zaměstnat víc lidí. Někdy čelíme nedostatku zakázek a udržet pak tuto skupinu pracovníků bývá obtížné. Proto jsem moc rád za spolupráci se ShineBean a jsem vděčný za jejich podporu. Aktuálně řešíme nutnost přestěhovat dílnu na vhodnější místo. Získat však pozemek je pro nás v současnosti nereálné. Ale uděláme maximum, abychom to vyřešili.