ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Kameníci z Tabaky

Představujeme konkrétní tváře řemeslníků, kteří vyrábějí v Tabace předměty z mastku.

Jejich příběhy jsme zaznamenali v roce 2013.

 

Sarah Otondi, 31let

Sarah má 4 děti, nejstarší chodí do 8. třídy. Její manžel je také kameník, ona se řemeslo naučila od něho v roce 2001. Má také farmu, která jí pomáhá zabezpečit rodinu. Chodila na střední školu, ale nemohla ji dokončit. Díky kamenictví může posílat své děti do školy a také postavila dům. Jejím velkým plánem je dát vzdělání dětem a rozšířit podnikání. Jedno z dětí má astma, Sarah se mu musí věnovat.

 

George Osano, 38 let

George má 4 děti, nejstarší chodí také do 8. třídy. George byl vyškolen jako učitel základní školy, ale nenašel zaměstnání. Kamenictví se naučil, když byl ještě mladý. Jeho žena mu s touto prací pomáhá. George by chtěl pokračovat ve studiu a také by rád poskytl vzdělání své ženě, aby mohli zabezpečit jejich rodinu. Kameníků je v Tabace mnoho, proto je obtížné se touto prací uživit.

 

Shem Omonyi, 36 let

Shem má 5 dětí. Jeho žena je farmářka. Do školy přestal chodit v sedmé třídě, protože rodiče neměli peníze na další školné. Kamenictví se naučil hned po škole v roce 1995. Tahle práce mu umožňuje zajistit rodinu. Za peníze, které získali od ShineBeanu, pořídili obchod, kde jeho žena prodává mandazi