ENCZ
logo
presentation image

Africké vyhlídky

Africké vyhlídky jsou určeny českým školám a široké veřejnosti

 

Společně prozkoumáme vzdálený svět Afriky skrze vzdělávací programy zaměřené na některé problémy tohoto kontinentu. Nabídky využívají především základní a střední školy. Děti shlédnou řadu fotografií s výkladem a mají možnost nad aktuálními otázkami diskutovat, zapojí se do interaktivních činností. Když mají možnost samy uvidět, prozkoumat a pochopit, mohou se lépe angažovat nejen ve vzdálených záležitostech, ale i v běžných situacích vlastního života. Témata besed a výstav jsou poutavá i pro veřejnost.

Vzdělávacími programy spolupráce se školami často teprve začíná. Žáci a studenti mohou pro své vrstevníky v Keni připravit výukové pomůcky nebo si s  nimi mohou i dopisovat.  O dopisování je velký zájem v obou zemích. Díky němu si děti nejen procvičí angličtinu, ale především získají kamaráda.  Školy se mohou zapojit i do projektu Otevřená škola nebo spolupracovat s partnerskou keňskou školou v rámci projektu Shirika.

Fotogalerie

Africký den na ZŠ Masarykova Beseda na pedagogické fakultě, Ústí n. L. Etnoden na ZŠ Boženy Němcové Jak vnímáme Afriku Keňa - země kontrastů Laskavé zastavení v Klubíčku Nošení vody Pomůcky z Lovosického gymnázia Prezentace na SŠ MVV, Praha Takhle duní déšť, ZŠ Bratrská, Praha Dun Dun 2011 - tanec Dun Dun 2011 - bubny Výstava a školní pomůcky v ZŠ Bohušovice Za školáky do Afriky - 2. ZŠ Roudnice n. L. Výstava ve společnosti Siemens Výstava na hradě v Litoměřicích

Výsledky projektu

k 31. 12. 2016

Uspořádali jsme 195 prezentací, kterých se zúčastnilo celkem 5 140 dětí a 620 dospělých

Uspořádali jsme 34 výstav

Uspořádali jsme 5 ročníků  festivalu Dun Dun