ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Pomáhejte s námi!

Výstava "České a keňské děti spolu"

Výstava dokumentuje spolupráci českých a keňských škol.

„České a keňské děti spolu“ je název výstavy, která byla v uplynulých dnech instalována v minigalerii litoměřické radnice (místnost CzechPoint). Kromě fotografií z keňských škol jsou zde vystaveny práce českých a keňských dětí.

   Autorem výstavy je nezisková organizace ShineBean, která takto představuje projekt Shirika, tedy partnerství českých a keňských škol, podpořený Českou rozvojovou agenturou a firmou Interkov. Projekt umožňuje kontakt a vzájemné poznávání dětí dvou velmi odlišných zemí. Hlavní náplň spočívá ve vlastní spolupráci partnerských škol.

   „S pomocí podpory Masarykovy školy mohla škola Kawili dovybavit knihovnu potřebným nábytkem. Loni se v Litoměřicích do projektu zapojily základní školy U Stadionu a Na Valech. Například ZŠ U Stadionu vybavila keňskou partnerskou školu Barchando školními pomůckami. Díky škole Na Valech stojí v jejich partnerské škole Nyalunya nové dívčí záchody,“ konkretizovala pomoc Renata Rokůsková, předsedkyně litoměřického občanského sdružení ShineBean.  

  Nezisková organizace ShineBean kromě jiného podporuje také vzdělávání keňských dětí.  „Například jednorázový nákup kozy zajistí chudé rodiny příjem z prodeje kůzlat. Ten je nadále používán na vzdělávání obdarovaného dítěte,“ dodala Renata Rokůsková. Více informací o způsobech pomoci, s níž může přijít každý z nás, naleznete na www.shinebean.org.

Fotogalerie

Pečlivá příprava Společná instalace A je to hotovo.