ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Pomáhejte s námi!

Hrdinové ze ZŠ U Stadionu

26. 3. se v ZŠ U Stadionu uskutečnil další z projektů věnovaný našim ideálům, vzorům, poodhalující naše hodnoty a ideje. Děti tomu věnovaly celý den a my jim nyní musíme vyseknout poklonu, jelikož jsme ani netušili, jaké vyspělé osobnosti se v nich skrývají.

Nejprve děti pokládaly dotazy o hrdinech doma i mimo domov. Ve škole mezitím probíhala příprava učitelů, strohé kostře úkolů bylo třeba dodat zábavný šmrnc a podchytit jejich výtvarný potenciál. Když nastal den D, byly již žáci i personál připraveni. Odpovídalo se na otázky keňských žáků, volilo se společného hrdinu, malovalo, stříhalo i šatilo, aby takový velikán získal podobu a tvar.

 

Vrcholným hřebem celého dne byla módní přehlídka, kterou si žáci vyšších ročníků sami připravili a zorganizovali. Vybraní modelové a modelky se stylizovali do toho, jak být v dnešní době „in“. Show byla úspěšná, aktéři i diváci si jí náramně užili. Celou školu nakonec sjednotila písnička Firework od Katy Perry, ve které se zpívá, že v nás všech je malá jiskra hrdiny, stačí ji jen zažehnout.

 

Nám učinilo radost, že děti nehledaly hrdinu pouze v historických postavách, ale za pomocí introspekce (kterou zde jistě podporovali učitelé) pátraly po tom, co pro ně ve skutečnosti hrdinství znamená a zda by každý z nich nemohl býti hrdinou. Nacházely své vzory v záslužných činech, odvážných povolání (zvítězili hasiči), altruismu i ve svých rodičích.

Celý projektový den si můžete prohlédnout v naší fotogalerii, kde jsou rovněž zachycené nejdůležitější výstupy, které z projektu vzešly. Za ShineBean a za školy v Keni – děkujeme.

Fotogalerie