ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Pomáhejte s námi!

Besedy na školách

 

Začátkem dubna navštívil ShineBean Gymnázium v Ústí n. L., v březnu a dubnu Základní školu v Chodounech, aby zpěstřil standardní vyučovací hodiny tématickými přednáškami „Keňa země kontrastů“, „Jak vnímáme Afriku“ či „Vlastníma rukama“. Besedy vedla ředitelka ShineBeanu, Renata Rokůsková, která plánuje během roku navštívit řadu dalších škol. Oslovené školy se s ShineBeanem již delší dobu podílí na projektech, a proto jejich výběr nebyl obtížný. Otevřeni jsme ale i školám, se kterými jsme doposud nespolupracovali. Rádi uvítáme jejich zájem.

 

                       

Na besedách se snažíme seznámit žáky se skutečným životem v Keni, představu nám pomáhají dotvořit dovezené artefakty, fotografie a skutečné příběhy. Z promítaných portrétních fotek děti hádají zaměstnání zobrazených, z neopracovaného mastku si žáci zkouší vytesat předložené předměty. Malé děti si nazouvají sandále jednoduše vytvořené z pneumatiky, ty starší si šátkem připevňují panenky (zastupující miminka) na záda. Společně diskutujeme nad věcmi, které nás spojují a těmi, kerými se odlišujeme. Postupně tak nabouráváme čím dál oblíbenější stereotyp hlásící, že Afričané jsou se svou chudobou spokojení a šťastní.

 

                                       

Děti byly nadšeny, což naplnilo naši moderátorku satisfakcí. Několik studentek z gymnázia se po hodině dobrovolně přihlásilo k vytvoření školních pomůcek pro školy v Keni. V Chodounech nás mile překvapily znalosti, kterými žáci oplývali. Výraznou měrou se na nich podílí aktivita a směřování škol. Děkujeme dětem za jejich pozornost a těšíme se na další společně strávené chvíle.