ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Osobní příběhy

Daniel Gowi (2010)

Daniel Gowi (2010)

Když přišel ShineBean s nápadem na výrobu Kiumbů, hodně jsem pochyboval. Nevěřil jsem, že by to mohlo uspět. Ale začali jsme pracovat ve vesnici Tabaka, kde jsme našli řemeslníky, kteří budou hračky vyrábět. Ale ani oni ze začátku nepřikládali výrobě hraček velký význam. Nepředpokládali totiž, že bychom mohli najít trh pro tuto podivnou věc. Jak jsme ale pokračovali a posílali jsme do Čech další a další kompletní sady Kiumbů, můj pohled se měnil. Stále jsem ale neměl představu, jak celá hra a příběh, které jsou s figurkami spojené, vypadá a funguje, dokud jsem ji reálně neviděl. Na začátku jsme nikdo neměli důvěru k nové věci, která neodpovídala našim představám. Ale projekt Kiumbové přinesl během krátké doby zlepšení životní úrovně pro řadu lidí, kteří se do něho zapojili.

Tahle zkušenost a i další práce se ShineBean mě naučila používat představivost a vidět příležitosti tam, kde je ještě ostatní nevidí. Tohle je to, co ShineBean dělá v Keni a já se díky spolupráci se ShineBean hodně učím.