ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Novinky

Shiriku pozdržela stávka učitelů

 

Když se na začátku školního roku keňští učitelé dozvěděli, že vláda jejich žádosti o zvýšení platu nevyhověla, rozhodli svůj nesouhlas vyjádřit stávkou. K nespokojenosti mnoha rodičů zůstávaly jejich děti lelkovat v domácnostech a zameškávaly studium, zatímco jim byla škola stále placena. Vláda ovšem nesmlouvala a dosud plat pedagogům nezvýšila.

 Po pětitýdenní podzimní stávce se kantoři snažili dohnat  zameškané lekce a důležitý výklad, a proto na naše projekty neměli čas. Nyní se ale věci postupně vrací do zaběhnutých kolejí. Na spřátelené základní škole Nyalunya byl lektory zvolen učitel, který povede tým žáků. 30 studentů se dobrovolně přihlásilo, aby spolupracovalo s ShineBeanem a žáky z druhého konce světa – z roudnické ZŠ Jungmannova. Mezi zájemci je 17 holek a 13 chlapců ve věku 9 – 16 let. Věková hranice bude možná ještě upravena, nicméně se změnami již není čas otálet. Tento týden začínáme!

 

                                                       

Škola Nyalunya bývá často v průběhu výuky přeplněna žáky, počet školáků totiž přesáhl kapacitu stavby. Některé předměty se proto vyučují na zahradě, pod ochranným stínem stromů.