ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Novinky

Návštěva školy v Ndere

   Jednou z nejzajímavějších zkušeností z letošního pobytu v Keni byla návštěva smíšené základní školy v Ndere, kterou již po několik let ve spolupráci s mnoha sponzory podporujeme. Před pár měsíci jsme společně založili tréninkovou zahradu, na které se vzdělává praktickým pěstitelským dovednostem přes 50 žáků. Každý školní den v době po vyučování, které se v Keni říká "game time - doba her", těchto pár žáků vyrazí na onu zahradu, kde zalévají, plejí, sejí tradiční plodiny rovníkového klimatu jako skuma wiki (divoká kedlubna), batáty (sladké brambory), ale i plodiny známé z našich poměrů - kukuřici, cibuli, rajčata.

   Společně s ředitelem školy a managerem projektu se vzdělávají v praktických dovednostech. Někdo to vidí jako zábavu, někdo jako nutnost k přežití na vesnici, kde se mnohé rodiny živí zemědělstvím. Vedení školy je vděčno i za to, že z těchto plodin mohou poskytnout oběd dětem posledního ročníku nebo dětem z potřebných rodin.
 
   Sami žáci to vidí jako zajímavou příležitost se potkat s dalšími spolužáky a zároveň se něco dozvědět o nových plodinách. Velmi je zajímá také život v České republice, kterou znají nejvíce díky fotbalu :)