ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Novinky

George, Beatrice a Simon děkují škole Na Valech za cenný dar

Základní škola Na Valech v Litoměřicích se opět rozhodla v rámci projektu Shirika podpořit potřebné děti své partnerské školy Nyalunya. Dar pokryl touženou pomoc pro tři děti, které se od narození potýkají s nelehkými podmínkami a sotva si jejich opatrovatelé mohou dovolit posílat je za školní lavice.

Spravili jsme ředitele školy Nyalunya o výtěžku a požádali jej, aby určil potřebné, kterým připadne. Učitelé společně s ředitelem vybrali tři děti.

Dar byl předán našim kolegům v Keni. Ti na motorkách vyrazili do blízké vesnice v provincii Nyanza, kde se pravidelně koná kozí trh. Každý připevnil jednu svázanou kozu na motorku za řidiče a s těžkým nákladem se vypravili za určenými dětmi. Taková přeprava lidí, zvířat a věcí je v Keni nejčastější. Motorky totiž zdolají jakýkoliv terén. A tak se i naši poslové dostali i s kozami a novými školními uniformami až ke Georgovi, Beatrici a Simonovi.  

                       

George chodí ve svých 11 letech do druhé třídy. Ve škole prospívá a výborné výsledky má především v jazycích (svahilštině) a humanitních vědách. George by chtěl být jednou pastorem. O rodiče přišel, a proto se o něj a jeho sedm sourozenců stará jeho babička.

Beatrice jde ve třídě nejlépe matematika, nicméně svoji budoucí dráhu vidí jako novinářka. Beatrice má rovněž sedm sourozenců, které živí pouze maminka. Single matku má také Simon, třetí z obdarovaných. Simonův otec zemřel, a tak musí jeho maminka zastávat dvě práce, aby uživila celou rodinu. Prodává dříví a pracuje jako servírka v restauraci. Ve volných chvílích Simona nejvíce baví fotbal, avšak k otázce svého povolání se postavil zodpovědně a zvolil učitele.

                       

 Za ShineBean i za děti, kterým pomáháte vytvářet budoucnost, děkujeme.

 

Fotogalerie