ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Novinky

Škola Nyalunya má nové záchody

I záchody mají svůj mezinárodní den a jistě právem. Připomínali jsme si ho právě tento týden. Mám radost, že právě v těchto dnech mohu přinést dobrou zprávu ze školy Nyalunya. Ta začala již před několika lety spolupracovat se základní školou Na Valech v Litoměřicích. Pedagogové a žáci ze školy Na Valech již několikrát školu Nyalunya podpořili a rozhodli se tak učinit i letos.

Proto jsme školu Nyalunya v květnu navštívili a s vedením školy jsme jednali o tom, jak nejlépe finanční pomoc od školy Na Valech využít. Potěšilo mě, když pan ředitel vytáhl pětiletý plán rozvoje školy  a zároveň vyjmenovával podporovatele, které chtějí se svým plánem oslovit. Za dobu, co jsme se školou Nyalunya v kontaktu, zde již opravdu rozvoj vidíme ve formě nových tříd, ale také třeba v projektu vysazování a pěstování stromů. 

Naše finační možnosti odpovídaly potřebě školy vybudovat nové toalety pro dívky. Při pohledu na staré a neodpovídající 4 školní toalety jsme usoudili, že 270 žaček školy má celkem problém. Po odsouhlasení  záměru ze školy Na Valech se místní lidé pustili do díla. Na pozemku školy vyrostly 4 nové záchody. Ještě zbývají finální úpravy. Nicméně žačky školy se již mohou těšit na trochu kvalitnější hygienické zázemí.

Děkujeme pedagogům i žákům školy Na Valech a firmě Jansen Display, že udělali pro tyto dívky velmi zásadní věc.