ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Keňský zápisník

Poděkování ze školy Kawili (2012)

Poděkování ze školy Kawili (2012)

Abychom neskončili v louži, občas nezbývá jiná pomoc než se chytit trnité akácie. Do školy jsme přišli zcela jistě jako nejšpinavější návštěva, která tam kdy dorazila.

Po té, co žáci vztyčili státní vlajku a zazpívali hymnu, jsme předali do jednotlivých tříd krásné obrázky od dětí ze ZŠ v Bohušovicích a studentů Malostranského gymnázia. Dětem se moc líbily a učitelé je ihned začali používat ve výuce. Viděli jsme, že nádrž na vodu, kterou jsme škole darovali, je intenzivně využívána, studovna s knihovnou byla plná studentů. Když se ředitelka školy dozvěděla, že se je chystáme navštívit, připravila s dětmi jako poděkování pro ShineBean pásmo básniček, písniček a tanců, pozvala rodiče. Několikrát jsme jí opakovali, že dnes spěcháme a nemůžeme se zdržet. Pokyvovala hlavou. „Ale přece nemůžete odejít, aniž byste si poslechli, co pro vás děti připravili.“ Byli jsme jejich vystoupením velmi dojatí a chystali jsme se k odchodu. Paní ředitelka pokývala hlavou. „Nemůžete ještě odejít, čekají na vás rodiče, kteří vám přišli poděkovat za vše, co pro naše děti děláte.“ Byli jsme dojatí ještě víc, když jsme se dozvěděli, že všechny děti, učitelé i rodiče tu už na nás čekali v sobotu, kdy jsme kvůli dešti nepřišli. Ochotně přišli znova, když my jsme ohlásili změnu plánu. „Nemůžete odejít, aniž byste přijali naše občerstvení…“ Ne to opravdu nemůžeme.