ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Keňský zápisník

Kosmopolitní město (2008)

Kosmopolitní město (2008)

Já se však domnívám, že urbanistický útvar, který obsahuje poštu, banku, policii, nemocnici, nejméně 20 škol, řadu církví, jednu mešitu, desítky obchůdků, kde mají „všechno“, velké tržiště a mnoho jiných zajímavostí, už není vesnice.

Ngong je kosmopolitní město. Domácí Masaje a Kikuje doplňuje početná komunita Luo a řada dalších menšin. To ho chrání před etnickými nepokoji, protože žádná skupina výrazně nepřevažuje. Ngong leží na hranici mezi kikujským a masajským územím. Pojedete – li z města na jednu stranu, budete míjet políčka, domečky a stromečky, zatímco na druhé straně se nacházejí širé pláně, samá tráva, občas kráva. Ve městě můžete potkat ženy z kmene Luo s taškou na hlavě, ženy z kmene Kikuju s taškou na zádech, masajské ženy ověnčené českými korálky, muslimsky zahalené ženy, ženy v evropských riflích. A všechny nosí děti v šátku na zádech. Uvidíte tu obchodníky v obleku i kluky v hadrech s lahví lepidla u nosu. Trénují tu dokonce i olympionici, kteří si vybrali Ngong pro jeho nadmořskou výšku (skoro 2000 m.n.m.).