ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Keňský zápisník

Kde působíme - Keňa

Kde působíme - Keňa

Keňa je romantickým synonymem divoké přírody, safari plných slonů a žiraf. Geografie Keni je pestrá. Nížina při pobřeží Indického oceánu se směrem do vnitrozemí na západ postupně zvedá. Hornatiny jsou rozděleny údolím Velké příkopové propadliny, lemované vulkány. Většinu krajiny tvoří suché savany.

Počátky lidského osídlení země sahají do prehistorie. Během koloniálního období se zde vystřídali Portugalci, pak Arabové a Britové. Země získala nezávislost v roce 1964. Keňská republika patří mezi rozvojové, ale dynamicky se rozvíjející země. Žije zde již cca 40 milionů obyvatel, kteří mluví více než 50 jazyky. Úředním jazykem je nadále angličtina. Hlavní město Nairobi patří k velkým africkým metropolím. Základem hospodářství je zemědělství, zejména pak chov dobytka a pěstování čaje a kávy. Velký význam má i turistika, mnoho národních parků zde proto chrání to nejlepší z divoké přírody.