ENCZ
logo
presentation image

!!!VELKÁ VÝZVA!!!

Pro projekt Školní tréninkové farmy hledáne 100 dárců, kteří budou přispívat měsíční částkou 300,- kč po dobu jednoho roku.

PŘIDÁTE SE?

Keňský zápisník

Doprava v Nairobi (2009)

Doprava v Nairobi (2009)

Všichni se vyhýbají na poslední chvíli, na tu stranu, kde je zrovna méně děr v silnici. Ty jsou všude a obvykle dost hluboké. Jedním z problémů, který trápí moderní město Nairobi, je téměř permanentní dopravní zácpa. V situaci, kdy kolony postupují krok – sun – krok, vám nepřijde divné, když uvidíte muže táhnoucí vrchovatě naložené vozíky třeba v třetím pruhu čtyřproudé komunikace. Při tomto tempu nikoho nezdržují. Prodírat se mezi auty uprostřed černých oblaků výfukových plynů musí být pěkná fuška. Čtyři proudy aut na jednoproudé silnici také nikoho nepřekvapí.

 

V Nairobi je už systém semaforů. Řídit se jimi by však mohlo být životu nebezpečné, protože byste byli asi jediní, kdo by je bral na vědomí. Není nic výjimečného vidět řidiče, jak stojí a baví se nebo nakupují, když mají zelenou a vyrazí na červenou ve chvíli, kdy se k nim blíží policista. Přednost má prostě ten, kdo je rychlejší a drzejší.